Evcil Tavşan Türleri – 15 Adet

evcil tavşanlar
evcil tavşanlar

Bu tavşanları daha önce görmemiş olabilirsiniz. Dünyanın çeşitli yerlerindeki evcil olarak besleyebileceğiniz tüm evcil tavşan türlerini sizin için resimleriyle birlikte listeledik.

1 – Hollanda Lop

hollanda lop hamsteri
hollanda lop hamsteri

Holland Lop, nispeten küçük bir cins – yaklaşık 2 ila 4 kilo ağırlığında – kısa, tıknaz bir gövdeye sahip. Tatlı mizaçlarıyla bilinirler ve nispeten az bakım gerektirirler. Çocuklarla iyi geçindiklerini ve egzersiz yapmaktan hoşlandıklarını söylüyor, ancak yoğun tüyleri ve aylık tırnakları için haftalık fırçalamaya ihtiyaçları var, yani küçük bir çocuğun veya muhtemelen bir gencin bile tamamen kendi başına bakabileceği bir evcil hayvan değiller.

Evcil Tavşan Cinsleri

2- Aslan Başlı Tavşan (Lionhead Rabbit)

Lionhead Rabbit aslan başlı tavşan
Lionhead Rabbit aslan başlı tavşan

Aslan başlı tavşanların (Lionhead Rabbit) isimlerinin bir nedeni vardır – başlarının ve boyunlarının etrafında daha uzun tüylerden oluşan bir yeleleri vardır.  Kesinlikle bir aslandan biraz daha küçükler ve ortalama 3 kilo ağırlığındalar . Aslan başlı tavşanlar, sevecen ve eğlenceli kişilikleriyle tanınırlar.  insanlarla oynamak için kafeslerinin dışında çok zaman geçiriyorlar, bu da onları alınmayı, tutulmayı ve evcilleştirilmeyi seven harika aile hayvanları yapıyor.

Daha çok tımar gerektirir haftada 2 3 kez.

3 – Rex Tavşanı

rex tavşanı
rex tavşanı

Rex tavşanları, bir chinchilla’nın yumuşak kürküne çok benzeyen yoğun kürkleriyle bilinir . Arkadaş canlısı, atletik, zeki ve çok oyuncudurlar, bu da inanılmaz yumuşak kürkleriyle birleştiğinde onları çok popüler yapar.

4 – Mini Lop Tavşanı

mini lop tavşanı
mini lop tavşanı

Mini Lop‘lar, küçük boyutları, kıvrık kulakları ve yumuşak tüyleri göz önüne alındığında inanılmaz derecede sevimlidir . Pet Guide’a göre nispeten küçük olmalarına rağmen, vücutları kaslı, çok yönlü ve “tomurcuklu”. Çoğu tavşan gibi, tüy dökme aylarında daha sık olması gerekebilecek haftalık fırçalamaya ihtiyaç duyarlar. Mini lopların en sevimli tavşanlardan bazıları olduğu bilinir ve alınmaktan ve evcilleştirilmekten hoşlanırlar.

5 – Hollanda Tavşanı

hollanda tavşanı
hollanda tavşanı

Hollanda tavşanları, üst gövdelerinde ve yüzlerinde karakteristik beyaz lekeler bulunan kahverengi veya siyahtır. Rabbit Pedia’ya göre, burunlarını ve namlularını kaplayan ve gözlerinin arasına uzanan ters beyaz bir “V” ye sahip olmalıdırlar.  Bakımı ve bakımı nispeten kolaydır ve sakindirler ve kucaklanmaktan zevk alırlar, ancak 10 veya daha büyük çocuklarla en iyisini yaparlar.

6 – Kaliforniya Tavşanı

kaliforniya tavşanı
kaliforniya tavşanı

Tavşan Yetiştiricilerine göre, Kaliforniya tavşanları ortalama 8 buçuk ila 10 pound arasında büyür ve bu da onları oldukça büyük bir tavşan yapar. Kulaklarında, burnunda ve ayaklarında koyu veya siyah noktalar vardır ve bu onları çarpıcı biçimde güzelleştirir. Sonuç olarak, Kaliforniya tavşanları öncelikle gösteri veya et kullanımı için yetiştirildi, ancak çok uysal bir mizaçları var ve harika evcil hayvanlar yapıyorlar. Daha fazla sosyalleşmeye ihtiyaç duyarlar , çevrelerinin dışında çok zaman geçirirler, ancak sonunda insan aileleriyle çok yakın olacaklar ve daha eğlenceli olacaklar.

Tavşan Kısırlaştırma Makalemizi Okumanızı Tavsiye Ederiz.

7 – Hollanda Cüce Tavşanı

hollanda cüce tavşanı
hollanda cüce tavşanı

Hollanda cüce tavşanları çok küçük olmasına rağmen , aslında oldukça aktif, neredeyse vahşi bir cins. Ayrıca İnatçı ve ürkek olabilirler, yani aileler veya çocuklar için iyi evcil hayvanlar değiller.

8 – Polonya Tavşanı

polonya tavşanı
polonya tavşanı

Polonya tavşanları, Cüce genini taşıdıkları için daha küçük taraftadır, bu nedenle ortalama tam yetişkin yetişkin ağırlıkları 3,5 pound’u geçmemelidir. Kürkleri yumuşaktır ve bakımı diğer bazı ırklardan çok daha kolaydır, haftada bir veya iki haftada bir fırçalamayı gerektirir.

Polonyalılar gibi küçük tavşanları küçük çocuklar için evcil hayvan olarak önermez, çünkü daha küçük tavşanların çocukların düşmesi ve incinmesi daha kolaydır. Ancak sevecen, sakin doğası, onları yetişkinler veya daha büyük çocuklu aileler için harika kılar.

9 – Thrianta Tavşanı

Thrianta tavşanı
Thrianta tavşanı

Orta boy Thrianta tavşanı, çarpıcı kırmızı ve turuncu kürküyle tanınır . Kuyruklarının ve pençelerinin altında küçük açık kahverengi vurguları vardır ve küçük, düz kulakları olan kompakt, yuvarlak bir türdür. Thrianta tavşanları meraklı, nazik ve sosyaldir ve Roy’s Farm, diğer tavşanların çoğu gibi, genellikle başka bir tavşanın arkadaşlığından zevk aldıklarını veya onlara güvendiklerini not eder.

10 – Tarçın Tavşanları (Cinnamon)

cinnamon tavşanı tarçın
cinnamon tavşanı tarçın

Adından da anlaşıldığı gibi onların Ağızlıklar, kulaklar, göbek ve ayak web Yurtiçi Hayvan Irkları göre, koyu gri iken, turuncu bir ipucu ile bir “zemin tarçın” rengi vardır. Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcuttur ve aslında nispeten nadirdir. Ortalama ağırlığı 9 ila 11 pound olan büyük bir tavşan olarak kabul edilirler ve aynı zamanda çok aktif bir türdürler, bu nedenle kafeslerinin dışında güvenli bir kapalı alanda çok sayıda denetimli zamana ihtiyaçları vardır. Çok arkadaş canlısı ve meraklılar, bu da onları aileler, çiftler veya bekarlar için harika evcil hayvanlar yapıyor.

11 – Cüce Hotot Tavşanı

cüce hotot tavşanı
cüce hotot tavşanı

Cüce Hotot cins minik kulaklı bir adorably küçük, yuvarlak tavşan, evcil hayvan bakımı göre bir all-beyaz ceket ve göz çevresinde koyu kürk küçük bant. Cüce hototlar oldukça arkadaş canlısı bir türdür, ancak yüksek enerji seviyeleri nedeniyle yaramaz da olabilirler.

12- İngiliz Lop Tavşanı (English Lop)

ingiliz lop tavşanı
ingiliz lop tavşanı

Büyük İngiliz Lop tavşan çok büyük, sarkan kulakları vardır ve ceket Petplan göre, birçok farklı renk olabilir. Pet Guide’a göre, özellikle gençken hala çok meraklı ve eğlenceli olmalarına rağmen, çok rahat ve kolay hareket etmeleriyle bilinirler. Büyük kulakları nedeniyle yaşlandıkça daha az aktif hale gelebilirler, bu nedenle Petplan, sahiplerinin onları aşırı beslememeye özen göstermeleri ve yine de düzenli, denetimli egzersiz için ağıllarından çıkarmaları gerektiğini not eder.

13 – Fransız Lop Tavşanı

fransız lop tavşanı
fransız lop tavşanı

Fransız Lops,  “son derece arkadaş canlısı” olarak tanımlanıyor ve genç yaşlardan itibaren sosyalleştiklerinde harika evcil hayvanlar yapıyorlar ve tutulmaktan zevk alıyorlar. Ancak yetişkinler için minimum yaklaşık 11 pound ağırlığa sahip büyük bir tavşan türü olarak kabul edilirler

14 – Flaman Dev Tavşanı

dünyanın en büyük tavşanı flaman dev tavşanı
dünyanın en büyük tavşanı flaman dev tavşanı

Flaman Devleri tam olarak adlarının gösterdiği şeydir:  Yetiştirici azami ağırlığı belirlemediniz genellikle daha büyük hale gelebilir

Sonuç olarak, Flaman Devi daha fazla alana ve kaynağa (daha fazla yiyecek, ortalama bir tavşan kalemi yerine bir köpek sandığı ve daha fazla temizlik ve bakım süresi) ihtiyaç duyar, bu nedenle birini düşünen herkes iyi hazırlanmalıdır. Bununla birlikte, ne kadar arkadaş canlısı ve rahat oldukları için popülerdirler, bu yüzden sağladıkları arkadaşlık ekstra zamana değecektir.

15 – Ankara Tavşanı (Angora Tavşanı)

ankara tavşanı angora
ankara tavşanı angora

Angora tavşanları genellikle yünleri için ekmektir, ancak aynı zamanda harika evcil hayvanlardır. Wide Open Pets’e göre aslında beş farklı angora tavşanı türü vardır: Fransız, Saten, İngiliz ve Dev. Arkadaş canlısı kişilikleri olmasına rağmen, her üç ila dört ayda bir kırpma ve günlük bakım dahil olmak üzere çok fazla bakım gerektirirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*