Hamsterlar Hakkında Bilinmeyenler – 2021

hamster
hamster fiyatları

Hamsterlar Ne Kadar Yaşar

Hamsterlar diğer evcil hayvanlara göre daha az yaşarlar. Ömürleri kısadır. 5 hamster cinsin de yapılan araştırmaya Hamsterlar 2 -3 yıl yaşamaktadır. Tabi bu bakımına göre değişir. 1.5 yaşına gelmiş bir hamster yaşlı sayılmaktadır.

Hamster Beslemek Caiz mi?

Dinimiz için yasaklanan hayvanlar arasın da değildir hamsterlar. Buna göre Hamster beslemek günah değildir diyebiliriz.

Hamsterlar Ne Yer

Hamsterlar vejetaryendir. Brokoli, havuç , armut , elma, salata, çilek gibi meyve ve sebzeler ile besleyebilirsiniz. Tabiki en doğru önerileri veteriner hekiminiz verecektir.

Hamsterlar Yıkanır mı?

Hamterlar oldukca titiz canlılardır. Sürekli kendilerini dilleri ile temizlediğini görebilirsiniz. Hamsterlar doğal olara kendilerini temileyebilirler. Sizin zararlı temizik malzemeleriyle onları temizlemenize gerek yok. Onlara bu şekilde zarar verebilirsiniz.

Hamster Fiyatları

Hamsterları petshoplardan satın alabilirsiniz. Cinsine büyüklüğüne göre fiyatları değişebilir. En uygun Hamster fiyatı 25 tl dir. 25 Tl den başlayıp fiyatları yükselir.

Hamsterlar Neden Koşar

Hamsterlar varoluşsal olarak enerji ve fiziki yapısı koşmaya yatkındır. Doğal ortamlar da geceleri sürekli koşarak yiyecek bulmaya çalışırlar. Doğal ortamından ayrıldıkları için bu ihtiyaçlarını çeşitli oyuncaklar ve silindirler üzerinde giderirler.

Hamsterlar Yavrularını Yer Mi?

Bir çok canlı gibi Hamsterlar da çok fazla yavru doğurdukların da bakamayacaklarını anlarsa yada yavruları hastalıklıysa strese girip hamsterlar yavrularını yiyebilir.

Hamsterlar Ekmek Yer Mi?

Hamsterlar mısır kedi köpek maması, meyve ve sebze dışında bayat ekmekleri de yemeyi severler

Hamsterlar Tüy Döker Mi?

Hamsterlar yaşları ilerledikçe tüy dökebilir. Ayrıca bulunduğu ortamdaki silindir , ıslak ve temiz tutulmayan ortamlar sebebiyle de tüy dökebilir. Ayrıca sürekli mısır gibi tahıl yiyeceklerin vermesi de böbrek sıkıntı yaşatabilir ve tüy dökebilirler.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*