Kediler Soru Cevap

Bu makalede kediler hakkında sıkça sorulan bazı soruları cevaplayacağız.

Kedi Koruma Filesi Nasıl Takılır

Kedilerin güvenliğini sağlamak için yada balkonumuza evimizin açık alanlarına dışardan kuş gibi canlıların girmesini engelleyen kedi koruma filelerini internetten sipariş edebilirsiniz.
Kedi koruma fileleri içinden çıkan montaj aparatları ile duvara monte edilir. Alt kısımlarını demi parmaklık varsa oraya bağlanır.

Kabız Kediye Ne İyi Gelir

Özellikle yavru kedilerde kabızlık ve ishal çok sık gerçekleşir. Zeytin yağı ile bu sorunu çözebilirsiniz. Kedinizin sütüne yada mamasına zeytin yağı ekleyerek kedinizin daha rahat tuvalete çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kediler Neden Su İçmez

Kediler içirdiğiniz suyu bazen beğenmeyebilir yada su içeceği yeri bulamayabilir. Çeşitli rahatsızlık durumlarında da su içmeyebilirler. Yüksek ateş, kan kaybı veya piskolojik sebepler bu duruma yol açabilir

Kedime Ne Kadar Mama Vermeliyim

Bu durum kedinizin ağılığına , cinsine , veya yaşına göre değişiklik gösterebilir. Ortalama 1.5-3 kilo arası kedilere günlük 20-30 gr mama verilmelidir. 3-4 Kiloluk kedilere ise 30 – 50 gr mama verilir. Daha ağır kedilere ise günlük 50 70 gr mama verin. Bu durumu kedinizin kilosuna göre dengeleyin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*